Бережанський краєзнавчий музей

2229
Бережанський краєзнавчий музей

Музей відкрито 20 вересня 1982 року, організатор та перший директор – С.Т.Дудар. Ми пропонуємо те, чого немає в інших музеях: найбільше в Україні зібрання картин художника із Синіх Гір, австралійця родом з Бережан Володимира Савчака; цікаві експозиції та матеріали про бої Українських Січових Стрільців на горі Лисоня та учасників ОУН і УПА; зв’язкову Романа Шухевича Галину Дидик.

Заслуговують уваги колекції декоративно-прикладного мистецтва краю, старовинних вишитих рушників 16-и областей України, нумізматики, філателістики та сфрагістики. У музеї – найбільший фонд матеріалів родини Старухів – провідників національно-визвольної боротьби.

Відвідувачі мають можливість побувати у класах Бережанської гімназії, в яких навчався Маркіян Шашкевич і Богдан Лепкий, Олександр Брюкнер і Едвард Ридз-Смігли, зробити світлини у відновлених костюмах княжої та козацької доби та весільні фото серед раритетних експонатів різних епох.

В експозиції та фондосховищі музею зберігається понад 19 тисяч експонатів та музейних предметів, які експонуються в 16 залах.  Наукові співробітники та працівники музею організовують та проводять наукові конференції, тематичні уроки, вечори до пам’ятних дат, лекції, виставки, майстер-класи, показ документальних фільмів та ін.

Музей надає відвідувачам такі послуги: екскурсійне обслуговування як залами музею, так і по місту та району, відеозйомка і фотографування в експозиційних залах, користування фондовим матеріалом, надання наукових консультацій, написання інформаційних історичних довідок та ін.

Адреса: Бережанський краєзнавчий музей.  47501
Площа Ринок 1, м.Бережани, Тернопільська обл.
тел. (03548)2-18-79;
e-mail: bkm1980@ukr.net

https//www/facebook.com.Бережанський-краєзнавчий-музей

Директор музею – заслужений працівник культури України Надія Антонівна Голод.
Музей працює щодня крім середи.
Години роботи: 10.00-18.00. 13.00-14.00 обід.

ЧАСТКА

Напишіть відгук