Музей мистецтв Прикарпаття запрошує на святкування Дня Музеїв (повна програма)

1007
Музей мистецтв Прикарпаття

Музей мистецтв Прикарпаття (м. Івано-Франківськ, вул. Новгородська 49,) в рамках святкування Міжнародний день музеїв 18 травня 2017 року запрошує на День відкритих дверей.

Ввечері 18 травня Музей мистецтв Прикарпаття відкриє для вас свої двері, щоб разом відсвяткувати Міжнародний день музеїв мистецькою акцією “Ніч у музеї”. Долучайтеся, буде цікаво!

 «Ніч у музеї»
Програма заходів

18.00 – відкриття виставки подарованих музею робіт
відкриття виставки авторської ляльки «Об’єднані натхненням»

18.30 – сценічна композиція «Гаївки» у виконанні акторів «Нового театру» (керівник Тарас Бенюк)

19.00 – майстер-класи з розпису по тілу фарбами та хною (боді-арт, мехенді)

 19.00 – концерт класичної музики у виконанні:

  • учениці Калуської музичної школи Марії Федоришин
  • студентів ІІІ курсу Івано-Франківського музичного училища ім.
  • Д.Січинського (клас Ольги Назаренко)
  • струнного ансамблю обласної філармонії «Quattro Corde»
  • (керівник Анжела Приходько) – А.Вівальді «Пори року»

 Вхід вільний

Афіша мистецької акції "Ніч у музеї"
Афіша мистецької акції “Ніч у музеї”

Також, 18 травня 2017 року об 11.00 відбудеться урочисте відкриття меморіальної дошки Віктора Мельника на вул. Низовій, 2.

Віктор Іванович Мельник народився 27 квітня 1957 року на Поліссі, у місті Коростень Житомирської області. Після закінчення середньої школи та служби у війську в 1977 році вступив на перший курс факультету історії та теорії мистецтв Київського державного художнього інституту. У 1982 році,  отримавши кваліфікацію мистецтвознавця, був направлений на роботу до Івано-Франківського художнього музею. З того часу Прикарпаття стало для нього новою домівкою.

Афіша відкриття меморіальної дошки Віктора Мельника
Афіша відкриття меморіальної дошки Віктора Мельника

Упродовж тривалого часу Віктор Мельник обіймав у музеї посаду завідувача відділу образотворчого мистецтва. Саме він був натхненником численних пошукових експедицій по «складах культового майна», завдяки яким музейна колекція поповнилась унікальними пам’ятками сакрального мистецтва. Як результат клопіткої, грунтовної праці з’явилось монографічне дослідження архітектурної пам’ятки XVI століття та її іконостаса – «Церква Святого Духа в Рогатині», надруковане у київському видавництві «Мистецтво» у 1991 році.

Віктор Мельник
Віктор Мельник

Віктор Мельник – автор експозиції «Сакральне мистецтво Галичини XV – XX століть», що відкрилась у стінах колишнього костелу 18 серпня 1993 року і стала самобутнім явищем музейної практики, та однойменного путівника-каталогу, що вийшов друком після смерті його упорядника.

Віктор Мельник займався не лише сакральною тематикою. До кола його зацікавлень входило і світське малярство. Він був обізнаний і з сучасним мистецтвом. Підтвердженням цього є велика кількість виставок, підготованих та відкритих ним у стінах музею. За час роботи в установі Віктор Мельник підготував до друку більш як 90 статей до різноманітних часописів, каталогів і буклетів художніх виставок в Україні та за кордоном.

Віктор Мельник – справжній фанат своєї справи. Здавалось, що буденне життя, життя поза мистецтвом його мало турбувало, він постійно знаходився у неперервному стані пошуку, стані дослідження та наукової роботи на ниві культури. У пам’яті співробітників Віктор Мельник залишився принциповою, порядною людиною, яка любила мистецтво понад усе.

Віктор Мельник відійшов у вічність 20 червня 2005 року.

Напишіть відгук