Музей мистецтв Прикарпаття (раніше – Івано-Франківський обласний художній музей) розпочав свою діяльність 18 травня 1980 р. і розміщується у найдавнішій архітектурній пам’ятці міста – колишньому римсько-католицькому колегіальному костелі Непорочного Зачаття Діви Марії, святих Андрія і Станіслава (1672–1703).

Храм зводився на основі креслень французького архітектора Франсуа Корассіні коштом засновника міста польського магната Андрія Потоцького, який разом зі своєю родиною знайшов свій останній притулок у крипті костелу.
Залишились неушкодженими балдахіни бічних вівтарів, а окремі поліхромні скульптури 30–40-х рр. XVIII ст. з численних у минулому вівтарів тепер стали частиною експозиції музею. На склепіннях центральної нави, вівтарної частини та костельної копули можна оглянути розписи Еразма-Рудольфа Фабіанського, створені 1877 р.

Внутрішній простір споруди поділено на сектори, де розміщуються відділи: сакральне мистецтво, зарубіжне мистецтво, українське образотворче та декоративно-ужиткове мистецтво. У відділі сакрального мистецтва експонуються ікони XV–XІX ст., виконані у поствізантійській манері, стилях ренесанс, бароко, рококо. Широко представлено іконописні твори народних майстрів, а також культову скульптуру професійних авторів і народну пластику малих форм. Відвідувачі мають змогу побачити барокову культову скульптуру Т. Гуттера і К. Кутченрайтера, що походить із даного костелу, М. Полейовського, Я. Оброцького, Д. Станетті.

Перлиною колекції є роботи геніального майстра, «українського Мікеланджело» Йоганна-Георга Пінзеля, твори якого, зокрема, три ангели-путо, в 2012–2013 рр. були представлені на виставці «Скульптор бароко в Україні в середині XVIII сторіччя: Йоганн Георгій Пінзель» у Луврі (Париж, Франція).
Відділ зарубіжного мистецтва пропонує до перегляду твори російських, польських, австрійських, німецьких авторів XVIII–XX ст.

У відділі українського образотворчого мистецтва експонуються твори класиків західноукраїнського малярства (К. Устияновича, І. Труша, Я. Пстрака, Ю. Панькевича, О. Кульчицької, О. Сорохтея, М. Зорія, Д.-Л. Іванцева, А. Манастирського, О. Новаківського та його учнів), майстрів закарпатської та київської мистецьких шкіл та івано-франківських мистців другої половини ХХ ст.

Відділ декоративно-ужиткового мистецтва представляє твори народних майстрів з чотирьох етнокультурних регіонів Івано-Франківщини: Гуцульщини, Бойківщини, Опілля та Покуття.

Філією Музею мистецтв Прикарпаття є церква Зішестя Святого Духа, що має статус музею-пам’ятки дерев’яної архітектури і живопису XVI–XIX ст., та історико-краєзнавчий музей-садиба Миколи Угрина-Безгрішного в Рогатині. Церква Зішестя Святого Духа – один із найдавніших дерев’яних храмів України, збудований на межі XV–XVI ст., відомий також як «церква Роксолани». В ній знаходиться унікальний ренесансно-бароковий іконостас 1650 р., який є одним з трьох найдавніших і найбільш мистецьки довершених іконостасів України, що збереглися до нашого часу. В 2013 р. церкву Зішестя Святого Духа у складі номінації «Дерев’яні церкви Карпатського регіону в Польщі та Україні» одноголосно внесено до Списку світової культурної спадщини ЮНЕСКО.
Музей мистецтв Прикарпаття пропонує тематичні екскурсії українською, російською, польською та англійською мовами, займається виставковою роботою з метою популяризації творчості маловідомих та знаних художників, проводить культурно-мистецькі та освітні заходи.
Адреса:
Адміністрація – 76018, м. Івано-Франківськ, вул. Новгородська 49,
тел. (0342) 77-65-11, факс (0342) 77-65-12, e-mail: artmuseum_if@ukr.net
Експозиція – 76018, м. Івано-Франківськ, майдан А. Шептицького 8,
тел. (0342) 53-00-39
Адреса веб-сторінки: artmuseum.org.ua
Музей працює: експозиція: вівторок – неділя з 10.00 до 17.00, вихідний день – понеділок; адміністрація: понеділок – п’ятниця з 8.30 до 17.00, вихідні дні – субота, неділя.
Філія Музею мистецтв Прикарпаття
Музей-церква Зішестя Святого Духа в Рогатині
Адреса: 77001, Івано-Франківська обл., м. Рогатин, вул. Роксолани, 10
Музей-садиба Миколи Угрина-Безгрішного
Адреса: 77001, Івано-Франківська обл., м. Рогатин, вул. М. Угрина-Безгрішного, 14
Контактні телефони:
(03435) 2-17-31; (03435) 2-21-26 – адміністрація;
+38-067-8581534; +38-050-3730183 – завідувач
Електронна скринька: museum.rogatyn@gmail.com
Адреса веб-сторінки: http://museum-rogatyn.at.ua
Графік роботи філії:
Вівторок – неділя з 10.00 до 17.00
Обідня перерва з 13.00 до 14.00
Вихідний день – понеділок
Вхідні квитки:
для дорослих – 15 грн.
для студентів – 10 грн.
для дітей – 5 грн.