Техніку гарячої емалі, що підкорила скіфів та фараонів, покажуть в Івано-Франківську

1298
Техніку гарячої емалі, що підкорила скіфів та фараонів, покажуть в Івано-Франківську

З  28 лютого по 28 березня 2018, в приміщенні Музею Мистецтв Прикарпаття (м. Івано-Франківськ, майдан Андрея Шептицького, 8) триватиме Мистецький проект Олексія Коваля (Київ) під назвою «ЕМАЛІ: ІСТОРІЯ. УКРАЇНА. СВІТ».  Відкриття проекту відбудеться 28 лютого 2018 року, о 15:00. Куратор проекту Ніна Бурневич.

Мистецтво емалювання дуже давнє. У багатьох музеях світу зберігаються рідкісні твори, що підтверджують цінність виробів з емалі. Це мистецтво пройшло довгий шлях розвитку, який почався ще в давніх цивілізаціях. Стародавній Єгипет, Китай, Індія, Візантія, Америка стали місцями народження цього дивовижного мистецтва, яке поступово дійшло до Європи, а потім поширилось і територією України. Скіфська золота пектораль вважається найбільшою археологічною знахідкою 20 століття, шедевром світового мистецтва. Середній ярус пекторалі (оригіналу) прикрашений емаллю блакитного кольору.

Постер мистецького проекту Олексія Коваля (Київ) «ЕМАЛІ: ІСТОРІЯ. УКРАЇНА. СВІТ»
Постер мистецького проекту Олексія Коваля (Київ) «ЕМАЛІ: ІСТОРІЯ. УКРАЇНА. СВІТ»

Яскравість і насичення фарб, свіжість кольорів, блиск і розкіш, рівна своєю красою сяйву дорогоцінних каменів – ось неповний перелік тих якостей, які протягом століть і  по тепер залучають до емалі художників та ювелірів.

Ця незрівнянна техніка — водночас живописна та ювелірна — приносить приголомшливі результати, але підкоряється небагатьом. Емаль ретельно вибирає автора: лише той, хто із великим терпінням  зустрічатиме усі несподіванки і труднощі, що несе з собою робота у цій примхливій техніці, зможе досягти у праці в ній значних висот.

Одним із сучасних майстрів-емальєрів є Олексій Коваль.

У своїх емалях художник щедро і невимушено поєднує кольори й орнаменти, використовує інкрустації та елементи малої пластики. Він заповнює квітами антикварні рами, оздоблює старовинні фотографії емалевими окладами, веде гру з функціональними та декоративними властивостями об’єктів. Сміливо береться за виконання робіт різного масштабу: від тендітних мініатюр до кількаметрових панно. Подорожуючи світом, вивчаючи різні мистецькі техніки, надихаючись історією кожної країни, яку відвідав, Олексій створює емалеві картини, присвячені різним культурам. Не оминув автор і українську тематику. Серія його українських портретів, козаки, гетьмани та  українські пейзажі ще багато сторічь будуть  розповідати світові про чарівність нашого краю. Таким чином, Олексій – майстер, котрий через свої емалеві твори відкриває Україну світові, а світ – Україні.

У рамках мистецького проекту Олексій Коваль представить понад 20 емалевих творів з різних серій та різних років створення.

Відвідувачі виставки зможуть не лише ознайомитись із творчістю Олексія Коваля, а й  дізнатись про історію розвитку техніки емалювання з інформації, що буде представлена на виставці. Під час відкриття проекту, 28 лютого, можна буде особисто поспілкуватись з автором.

 

Олексій Коваль

Народився 16 жовтня 1977 року у м. Києві.

У 1996 році закінчив Республіканську художню школу ім. Т. Г. Шевченка (клас живопису). З 1996 по 2002 роки навчався в Національній академії образотворчого мистецтва та архітектури, факультет живопису (майстерня В. І. Забашти). З 2000 року працює у монументальному мистецтві. У його доробку –– фрески, мозаїки,  ескізи вітражів.

Співпрацював з українськими та закордонними   архітекторами, зокрема С. М. Миргородським, Ю. Остапенко, В. Завгороднею, К. Любек, М. Бізатті. З 2006 по 2009 роки навчався техніці гарячої емалі в майстерні І. М. Кириченка та вивчав особливості техніки у приватних майстернях усього світу: в Китаї, Індії, країнах Європи. З 2009 року багато і плідно працює, використовуючи різні можливості техніки та різні матеріали – срібло, мідь, бронзу, коштовне каміння.

Персональні виставки:

2015, березень – «Світи. Погляди. Подорожі». Галерея  «Зелена канапа», м. Львів (Україна)

2015, червень – «Пілігріми». Галерея  «Парсуна»,  м. Київ (Україна)

2015, жовтень – «Магічні світи».  Галерея «Сади Перемоги», м. Одеса (Україна)

2016, січень – «Лінії життя». Галерея «Триптих Арт», м. Київ (Україна)

2016, жовтень – «Червона лінія». Музей духовних скарбів, м. Київ (Україна)

2016 – «Зимовий сад», Музей українського живопису, м. Дніпро (Україна)

2016 – «Радощі життя». Галерея «Менора», м. Дніпро  (Україна)

2017 – «Зустріч». Галерея «Зелена канапа», м. Львів (Україна)

2017 – «Всі шляхи ведуть до моря». Музей західного та східного мистецтва, м. Одеса (Україна)

2017 – «Олексій Коваль: Емалі. Історія. Україна. Світ», Національний музей ім. А.Шептицького, Львів

2017 – жовтень, «Український портрет», галерея КУМФ, Торонто, Канада

 

Участь у симпозіумах, пленерах:

1998-2004 – Конгрес молодих митців. м. Алупка, м. Чернівці (Україна)

2000 – «Пейзажі Флоренції». м. Флоренція (Італія)

2004-2012 –  Симпозіум художників. м. Хвар, м.  Дубровник, м. Задар (Хорватія)

2012, 2015, 2016 – Міжнародний симпозіум. м. Розлог (Болгарія)

2013 – «Медитативна Покхара».  м. Покхара (Непал)

2015 – «Kraft Vilnus». м. Вільнюс (Литва)

2016 – «Internationaler PUPPENFrühling 2016».  м. Мюнстер (Німеччина)

2016 – «International puppets festival».  м. Рига ( Латвія)

Участь у виставках:                      

2015 – Міжнародне трієналє графіки. Союз художників України, м. Київ (Україна)

2016 – «Романтичний пейзаж». Національний Історико-культурний заповідник «Качанівка»,       с.Качанівка  Чернігівської обл.  (Україна)

2016 –  «25 років незалежності». Національна спілка художників України, м. Київ (Україна)

2016 – «Козацькі казки». Музей гетьманства, м. Київ (Україна)

2017 –«Фіксація мнимого», музей Т.Г.Шевченка, м.Київ (Україна)

 

 

 

 

 

Напишіть відгук